Zero jest OK 2023 Hotel Narvil – galeria zdjęć

Kolejna odsłona projektu Zero jest OK – bezpiecznie nad wodą za nami! Tym razem wydarzenie odbyło się na plaży i terenach zielonych Hotelu Narvil, w Serocku, nieopodal Warszawy.

Brak utonięć każdego dnia w sezonie letnim

Fundacja Otylii Jędrzejczak promuje zdrowy styl życia, aktywność fizyczną oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza w kontekście aktywności wodnych. Celem projektu, jest edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych na temat zasad bezpieczeństwa na wodą. Chodzi głównie o zmniejszenie liczby wypadków i utonięć w Polsce. Szczególnie w okresie letnim, kiedy korzystanie z basenów, jezior i morza jest szczególnie popularne. Uczestnicy w czasie warsztatów uczą się, jak rozpoznawać niebezpieczeństwa związane z pływaniem i jak reagować w przypadku zagrożenia. W trakcie zajęć omawiane są również tematy takie jak pierwsza pomoc w przypadku utonięcia oraz korzystanie z odpowiedniego sprzętu ochronnego, takiego jak kamizelki ratunkowe, bojki czy koła. Dzieci mają możliwość wzięcia udziału w torze przeszkód, obserwacji ratowników w akcji oraz wysłuchania wykładów.

Autorska gra Zero jest OK

Każdy chętny otrzymuje gadżety związane z projektem, które pomagają w utrwaleniu sobie zasad zachowywania się nad akwenami wodnymi. Dzięki autorskiej grze ZERO jest OK, możesz regularnie utrwalać sobie zasady związane z bezpieczeństwem oraz dzielić się tą wiedzą z innymi!

Materiały edukacyjne

Zespól fundacji wspólnie z Płockim WOPR stworzył nagrania edukacyjne związane z bezpieczeństwem nad woda. Znajdziesz je na stronie projektu oraz na naszym kanale na YouTube i oczywiście na social mediach fundacji. Nagrania są darmowe. Co więcej możesz je obejrzeć na dowolnym urządzeniu i udostępnić w każdej chwili.

Pobierz darmowy plakat, zawierający zasady bezpieczeńtwa nad wodą. A w wolnej chwili… zobacz jak przebiegły inne warsztaty!

« z 4 »