Zero jest OK 2023 Hotel Narvil – relacja video

Otylia Jędrzejczak, najlepsza polska pływaczka, od lat angażuje się w działania mające na celu zwiększenie świadomości związanej z bezpieczeństwem nad wodą. Dlatego powstał projekt "Zero jest OK - bezpiecznie nad wodą" czyli  zero utonięć każdego dnia. Działania skupiają się na poznaniu zasad obowiązujących w czasie wypoczynku nad basenami, jeziorami czy morzem.

Zero jest OK - jak wyglądają warsztaty?

W ramach projektu, Fundacja Otylii Jędrzejczak organizuje po pierwsze wykłady, po drugie warsztaty. Dla dziećmi, młodzieży i dorosłych. Głównym celem tych działań jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat bezpiecznych zachowań nad wodą. O tym czego unikać oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia. W trakcie spotkań i warsztatów ratownicy, pływacy oraz eksperci przekazują niezbędną wiedzę na temat udzielania pomocy w nagłych przypadkach. Uczestnicy mają okazję:

• przyjrzeć się z bliska pracy ratowników wodnych
  • obejrzeć profesjonalny sprzęt
  • wziąć udział w sportowo - edukacyjnym torze przeszkód
  • wysłuchać wykładów
  • otrzymać gadżety przypominające o zasadach

Każdy uczestnik toru przeszkód otrzymuje gadżety związane z projektem, które pomagają w utrwaleniu sobie zasad zachowywania się nad akwenami wodnymi. Dzięki autorskiej grze ZERO jest OK, możesz regularnie utrwalać sobie zasady związane z bezpieczeństwem oraz dzielić się tą wiedzą z innymi!

Współpraca...

Kolejnym, ważnym elementem projektu jest współpraca z lokalnymi władzami i instytucjami, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Projekty odbywają się we wsparciu, ratowników wodnych, instruktorów ratownictwa, policji wodnej oraz doświadczonych sportowców.

Materiały edukacyjne

Zespól fundacji wspólnie z Płockim WOPR stworzył nagrania edukacyjne związane z bezpieczeństwem nad woda. Znajdziesz je na stronie projektu oraz na naszym kanale na YouTube. A także oczywiście na social mediach fundacji. Nagrania są darmowe. Co więcej, możesz je obejrzeć na dowolnym urządzeniu a później udostępnić aby dzielić się wiedzą.

Podsumowując, pobierz darmowy plakat, zawierający zasady bezpieczeńtwa nad wodą. A w wolnej chwili... zobacz jak przebiegły inne warsztaty!