Dieta czy zmiana nawyków żywieniowych ?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi ,

 

Doświadczona dietetyczka osób aktywnych pokaże wam, że nie taki diabeł straszny…  Dieta wcale nie musi nas ograniczać. Wręcz przeciwnie ! Dbanie o własne, prawidłowe nawyki żywieniowe może stać się przyjemną częścią każdego dnia. Tylko spokój nas uratuje ! A może dystans ?

Wiedzieliście, że każdy z nas, codziennie przestrzega jakiejś diety ?

Warto zwyczajnie zmienić swoje podejście i sposób ogólnego postrzegania zasad prawidłowego żywienia. Zaprzyjaźnijcie się ze swoim organizmem, bądźcie uważni i wyrozumiali dla samych siebie. Każdy z nas prowadzi przecież odmienny tryb życia, wstaje o innej porze, ma inne obowiązki czy godziny pracy a nawet natężenie wysiłku fizycznego. Indywidualne podejście i obserwacja to klucze do wykształcenia prawidłowych nawyków.

Nie podążajcie za dietetyczną modą a zwyczajnie obserwujcie reakcje organizmu na różnego rodzaju składniki, przyprawy czy kompozycje żywieniowe. Równie ważne jest zbudowanie prawidłowej relacji z jedzeniem i doznawanie uczucia satysfakcji. Posiłki powinny być zbilansowane ale i przede wszystkim smaczne.

Uwierzcie, że przykładowe, zbilansowane posiłki naprawdę mogą być łatwe w przygotowaniu, pożywne i przyjemne dla oka.

  • Czym są kilokalorie ?
  • Od czego zależy nasze zapotrzebowanie kaloryczne i jak właściwie je obliczyć ?
  • Czy wiecie jak poważne mogą być konsekwencje żywieniowych zaniedbań ?

Posłuchajcie co ciekawego ma na ten temat do powiedzenia Agata Grębska.

Trzymamy kciuki za waszą motywację do drobnych zmian na lepsze ! Przekonacie się, że warto !

Zajrzyjcie jutro by obejrzeć równie ciekawe wykłady, innych specjalistów zajmujących się dbaniem o kondycję psychiczną i fizyczną 🙂