Kobieta sukcesu w życiu i sporcie – Małgorzata Glinka

Umieszczono w kategoriach: News Tagi ,

Czy łatwo być kobietą sukcesu zarówno w życiu, jak i w sporcie?

Odpowiedź na to pytanie, po długich latach owocnej kariery, znalazła Małgorzata Glinka.

• Siatkarka, prawie trzystukrotna reprezentantka Polski, wielokrotna Mistrzyni Polski, Europy, MVP Pucharu Świata, Europy, Ligi Mistrzyń i innych rozgrywek światowej rangi.

Niezwykle utalentowana zawodniczka, podziwiana przez trenerów i rywalki. Postrzegana jako osoba ambitna, wytrwała oraz perfekcyjna w każdym ruchu, wykonywanym na boisku. Swego czasu uważana za jedną z najlepszych siatkarek na świecie – co stale potwierdzała, w czasie swoich występów.

Wraz z koleżankami klubowymi i kadrowymi dała początek erze siatkówki i sprawiła, że ten piękny sport zaczął stawać się coraz bardziej popularny.

Często może nam się wydawać, że życie sportowca jest jak piękny film, amerykański sen, przecież to prawdziwe spełnienie marzeń. Rzeczywistość jednak wygląda inaczej. Droga, którą kroczy sportowiec, wywodzący się z każdej dziedziny jest pełna przeciwności, gorszych momentów, załamań i kryzysów.  Szczególnie kobieta, istniejąca w świecie zawodowego sportu, musi cechować się ogromną siłą i wytrwałością w dążeniu do celu.

Oczywiście moment sukcesu jest spełnieniem marzeń. Stojąc na podium nie myśli się o godzinach ciężkich treningów, braku snu i stale towarzyszącym zmęczeniu. Warto więc poznać życie zawodowego sportowca, z drugiej strony medalu.

Odpowiedzmy sobie na pytania… czy łatwo? Jak tego dokonać? Skąd czerpać siłę?

Stałe utrzymywanie motywacji na najwyższym poziomie, ignorowanie często pojawiającego się bólu, perfekcyjne wykonywanie każdego ruchu, a ponadto dbanie o relacje w drużynie, wydaje się być niewykonywalne. A jednak zarówno w Polsce, jak i na całym świecie istnieje mnóstwo kobiet, które zmagają się z powyższymi przeciwnościami, walczą z własną psychiką, każdego dnia stawiają czoła wyzwaniom, wytrwale dążąc do osiągnięcia celu.

Kobieta sukcesu w sporcie, która spełniła swoje największe marzenia, osiągając wyznaczone cele nie boi się żadnych przeciwności losu. Za wszelką cenę będzie w stanie dążyć do poczucia spełnienia, satysfakcji i szczęścia, również w życiu prywatnym.Najważniejsze, by umieć zaplanować swój czas, ustalić priorytety i cieszyć się każdym dniem, w drodze do celu.

Dziś Małgorzata Glinka spotyka się z młodymi adeptami różnych dyscyplin sportowych, opowiada swoją historię, dzieli się istotnymi wskazówkami i poradami na kryzysowe momenty życia zawodnika. Zaraża pozytywną energią, wolą walki i perfekcjonizmem.

Jeżeli macie ochotę wysłuchać jej wystąpienia zapraszamy do obejrzenia relacji z projektu Śniadanie Mistrzyń!

#ZostańMistrzemŻycia

Po więcej ciekawych treści zajrzyj do podpowiedzi 🙂