Zero jest OK – Dębica 2021

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi
zero jest ok debica

 

Projekt Zero jest OK organizowany w szkołach ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w kwestii bezpieczeństwa nad wodą – latem oraz zimą. Głównym założeniem idei ZERO jest znaczne obniżenie policyjnych statystyk dotyczących utonięć. Jak wszyscy wiemy najlepszym sposobem na wprowadzenie zmian jest po prostu rozpowszechnianie informacji !

Najlepiej uczymy się gdy nie wiemy, że się uczymy ! Dlatego przy pomocy przyjemnych warsztatów, połączonych z zabawą, pragniemy poszerzyć wiedzę społeczeństwa w tej kwestii. 

Jesienią 2021 roku odwiedziliśmy młodych sportowców należących do Dębickiego klubu pływackiego. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach składających się zarówno z wykładów jak i sportowo – edukacyjnego toru przeszkód. Ratownik wodny oraz policjantka przedstawili zasady obowiązujące każdego obywatela przebywającego nad akwenem wodnym. Mamy tutaj na myśli zarówno pływalnie jak i rzeki, morza, czy jeziora. Prowadzący odnieśli się również do statystyk oraz błędów często popełnianych przy okazji spędzania czasu wolnego nad wodą.

Uczestnicy dowiedzieli się także jak wygląda oraz do czego służą podstawowe elementy ratowniczego ekwipunku. Potraficie wymienić ? Pomożemy wam ! 

Wy również możecie wysłuchać wykładu ratowników i zadbać o swoje bezpieczeństwo ! 

  1. Bezpieczne lato 
  2. Bezpieczna zima 

Wspólnie zawalczmy o ZERO utonięć każdego dnia !