Zero jest OK – Bydgoszcz 2021

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi
zero jest ok bydgoszcz

Otylia Jędrzejczak każdego roku bywa bombardowana pytaniami dotyczącymi recepty na zjawisko, jakim jest rosnąca liczba utonięć w naszym kraju. Zero jest OK- bezpiecznie nad wodą ma więc stać się sposobem na dostrzeżenie przez społeczeństwo wagi tego problemu. Zależy nam przede wszystkim na zwiększeniu świadomości i realnych, zauważalnych zmianach.

   Postawiliśmy na promocje sportu, zmianę stosunku dzieci i młodzieży do wysiłku fizycznego, naukę przez zabawę oraz szerzenie wiedzy dotyczącej zasad panujących nad akwenami wodnymi.

   W 2021 roku odbyło się kilka edycji projektu związanego z bezpieczeństwem nad wodą. Największym dotarciem cieszyła się jednak impreza przy odbywającym się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy festynie dla mieszkańców miasta. Przy okazji miała również miejsce rywalizacja na wodach otwartych.

   Uznaliśmy te okoliczności za idealne na poszerzenie świadomości społeczeństwa w tej kwestii. Naszymi gości byli ratownicy z Płockiego WOPR, którzy poprowadzili dla uczestników wykłady przepełnione wiedzą oraz ich doświadczeniami zdobytymi w czasie długiego stażu pracy, jako ratownicy w różnych warunkach. Dzięki zaprezentowanym przez nich pokazie mieliśmy szansę przekonać się jak ważne jest podążanie za panującymi w danym miejscu zasadami. Jak trudno jest przeprowadzić tak szeroko zakrojoną akcję ratowniczą, szczególnie na tak nieprzewidywalnym żywiole jakim jest otwarte kąpielisko.

Mieliśmy także okazję gościć:

Dzięki tego typu wydarzeniom pragniemy uzyskać większa kontrolę nad wiedzą i sposobem myślenia społeczeństwa w kwestii samoświadomości, racjonalnej oceny własnych umiejętności pływackich, dokonywania rozsądnych decyzji oraz dbania o spędzanie czasu wolnego, w bezpiecznym otoczeniu.

Podejmowane przez fundację działania i wiedza zdobyta w czasie projektów będą realnie przyczyniać się do zmniejszania liczby utonięć w naszym kraju.