Mistrzynie w szkołach 2021 – Katowice

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi
mws katowice

W czasie fundacyjnego projektu „Mistrzynie w szkołach„, który odbył się w Katowicach, ponad 300 uczestniczek miało okazję spędzić dzień ze światowej sławy sportsmenkami, wywodzącymi się z różnych dyscyplin sportowych.

Zacznijmy może od osoby, bez której to niesamowite wydarzenie nie mogłoby się odbyć.  Pomysłodawczyni, realizatorce i współprowadzącej każdego wydarzenia realizowanego przed Fundację noszącą jej nazwisko. Mowa o najlepszej, polskiej pływaczce wszech czasów – Otylii Jędrzejczak. https://www.instagram.com/otyliaswim/

Mistrzyni Olimpijskiej, Świata, Europy i Polski w pływaniu.

Dziś Prezes Fundacji Otylii Jędrzejczak, Polskiego Związku Pływackiego oraz Polskiego stowarzyszenia sportu kobiet. Niedawno wybrana również do władz europejskiej (LEN) oraz światowej federacji pływackiej (FINA) .

Swoimi historiami podzieliły się również inne, niezwykle charyzmatyczne ikony polskiego sportu. Zdobywczynie najbardziej cenionych, w świecie sportu, odznaczeń.

Zgadzacie się z nami, że to niezwykle odważne, wytrwałe, silne kobiety – wulkany pozytywnej energii ? 

  • Joanna Jędrzejczykhttps://www.instagram.com/joannajedrzejczyk/ reprezentantka Polski w MMA, czyli mieszanych sztukach walki: boksie oraz Muay Thai. Mistrzyni świata, Europy i znanej nam wszystkim federacji UFC. Poprzez swoją aktywność w social mediach, publikując treści wartościowe dla każdego odbiorcy, sukcesywnie powiększa grono swoich fanów.
  • Katarzyna Zillmannhttps://www.instagram.com/kzillmann/ polska wioślarka, mistrzyni Europy i Świata. Zdobywczyni srebrnego medalu na igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Ambasadorka znanych marek, aktywnie uczestniczy w kampaniach społecznych. Swoją postawą uczy otwartości, tolerancji i empatii. Szczególnie podkreśla, że w życiu warto być sobą.
  • Karolina Naja –  https://www.instagram.com/karolina_naja_/feed/  srebrna oraz trzykrotna brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich, mistrzyni świata i Europy. Oprócz czynnej kariery sportowej pełni funkcję zawodowego żołnierza Wojska Polskiego. Na codzień promuje kajakarstwo zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2021 roku została nagrodzona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w sporcie.
  • Anna Puławskahttps://www.instagram.com/anna_pulawska_official/  kajakarka, debiutująca na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 – zdobywczyni srebrnego i brązowego medalu , a także multimedalistka mistrzostw Europy oraz świata. Każdego roku wraz z kadrowymi koleżankami podróżuje po całym świecie w celu odpowiedniego przygotowania się do największych sportowych imprez.

Zajrzyjcie do kolejnego artykułu i przekonajcie się kto gościł na projekcie Mistrzynie w Szkołach w innych miastach !