Otylia Swim Tour 2023 Łomianki – relacja video

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi
Otylia Swim Tour

Dnia 28 maja 2023 roku odbyła się pierwsza tegoroczne edycja projektu Otylia Swim Tour. Czyli cyklu warsztatów sportowo – edukacyjnych, mających miejsce w różnych miastach Polski.W wydarzeniu standardowo, wzięło udział 120 młodych pływaków. Tym razem odwiedziliśmy Łomianki. 

Otylia Swim Tour – uczestnicy wydarzenia

Inicjatywa Fundacji Otylii Jędrzejczak, która ma na celu promowanie aktywnego trybu życia oraz rozwijanie pasji wśród dzieci i młodzieży. Jest to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w różnych miastach w całej Polsce. Podczas każdego spotkania młodzi adepci pływania mają możliwość szlifowania swoich umiejętności pływackich oraz zdobywania nowych doświadczeń. Warsztaty są skierowane także do rodziców i trenerów, którzy uczestniczą w zajęciach z odpowiednio sprofilowaną wiedzą. Dla młodych pływaków zapewniona jest nie tylko nauka i doskonalenie pływania, ale także zajęcia na sali gimnastycznej oraz motywacyjne rozmowy z najlepszą polską pływaczką, Otylią Jędrzejczak. To wszystko pozwala na urozmaicenie codziennych treningów i zapewnia dużą dawkę motywacji do dalszej pracy. To także doskonała okazja dla młodych adeptów pływania, aby rozwijać swoje umiejętności, poznawać ciekawych ludzi oraz zdobywać nową wiedzę.

Rola rodziców i trenerów?

Rodzice odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju pasji swojego dziecka. Dlatego podczas warsztatów organizowane są spotkania z psychologiem oraz dietetykiem sportowym. Dzięki temu rodzice mogą jeszcze lepiej pomagać swoim dzieciom w osiąganiu celów. Jak wiemy trenerzy mają olbrzymi wpływ na rozwój młodego sportowca i bywają jego „drogowskazem”. Dlatego chcemy, aby trenerzy również także brali udział w projekcie, czerpiąc nową wiedzę i doświadczenie.

Przedstawiamy relację video z ostatniego projektu w Łomiankach! A także, artykuł na temat wychowania fizycznego i jego roli wśród dzieci i młodzież.