Mistrzynie w Szkołach 2023 Żnin – Mistrzynie

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi
Mistrzynie w Szkołach

Kolejna, tegoroczna edycja projektu Mistrzynie w Szkołach odbędzie się już 15 czerwca! Tym razem odwiedzimy województwo Kujawsko – Pomorskie, a konkretnie I Liceum Ogólnokształcące w Żninie. 

Mistrzynie w Szkołach – kto tym razem?

Otylia Jędrzejczak – Najwybitniejsza polska pływaczka, specjalizująca się w stylu motylkowym, Mistrzyni Olimpijska z Aten, wielokrotna Mistrzyni i rekordzistka Świata, pięciokrotna Mistrzyni Europy, 126 krotna mistrzyni Polski.

Natalia Maliszewska – Polska łyżwiarka szybka, specjalizująca się w short tracku. Olimpijka, wicemistrzyni świata w biegu na 500 metrów i mistrzyni Europy na tym samym dystansie. Wielokrotna medalistka Pucharu Świata, Mistrzostw Europy i Polski.

Joanna Paprocka – Polska taekwondzistka, walcząca w kategorii walk indywidualnych do 63 kg. Wielokrotna złota i srebrna  medalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski, zdobywczyni Pucharu Świata , Europy i Polski.

Joanna Jóźwik – Polska lekkoatletka, specjalizują się w biegu na dystansie 400 m oraz 800 m. Olimpijka z Rio, medalistka Mistrzostw Europy i Polski.

Przebieg wydarzenia…

Podczas projektu nasze uczestniczki biorą udział w treningu ogólnorozwojowym, w towarzystwie gwiazd sportu. Ma to na celu zmianę sposobu postrzegania przez nie aktywności fizycznej. Mówiąc krótko – ćwiczenia też mogą być przyjemne i stać się miłą formą, wspólnego spędzania czasu. To jeszcze nie wszystko! Kolejną częścią wydarzenia jest tak zwana „rozmowa mistrzyń”. W czasie której, uczestniczki mają okazję bliżej poznać naszych gości. Wysłuchać ich biografii, od momentu rozpoczęcia kariery. A także zadać dowolne pytanie, zainspirować się do działania a nawet zdobyć zdjęcie czy autograf. Warto podkreślić, że każda uczestniczka otrzymuje pakiet startowy w postaci worka – zawierający wodę oraz przydatne gadżety. Dodatkowo opiekun grupy otrzymuje zestaw gum do ćwiczeń, do wykorzystania, w czasie lekcji wychowania fizycznego.

Jeśli zainteresowała Cię kwestia aktywności fizycznej, możesz zgłębić ciekawe badanie na ten temat. Natomiast zdjęcia z projektu znajdziesz tutaj.