MWS Kołobrzeg 2022 – rozmowa mistrzyń

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi
MWS Kołobrzeg

W czasie jednej z edycji projektu Mistrzynie w Szkołach, jak to zwykle bywa…nasi uczestnicy mięli okazję wysłuchać inspirujących historii, zawodowych sportsmenek.

Projekt „Mistrzynie w Szkołach” powstał aby zmienić nieco sposób postrzegania sportu przez młode kobiety, wchodzące w dorosłość. Dlatego właśnie zespół Fundacji Otylii Jędrzejczak podróżuje po kraju, inspirując młodych ludzi do działania! A co najważniejsze – w towarzystwie utytułowanych, doświadczonych mistrzyń wielu dziedzin sportu. Znany i lubiany projekt, tym razem odbył się w Kołobrzegu. To właśnie na nim, gościło ponad 400 licealistek, z tamtejszych szkół. Miały one okazje wziąć udział we wspólnym treningu oraz wysłuchać wykładu. Nie za brakło oczywiście okazji do zadawania pytań, zrobienia zdjęć czy zdobycia autografów.  Projekt MWS Kołobrzeg wzbudził wiele emocji.. 

Na projekcie zagościły:

Otylia Jędrzejczak 

Małgorzata Hołub-Kowalik 

Natalia Czerwonka

Iga Baumgart – Witan 

i wspólnie opowiedziały o tym, co jest ważne nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym.

Jak wygląda codzienność kobiet odnoszących sukcesy w życiu i sporcie? Opowiedziały uczestniczki wydarzenia MWS Kołobrzeg…

Na sukces w sporcie poza regularnymi treningami składa się wiele czynników. Po pierwsze… kariera zawodowego sportowca to nie tylko dobre decyzje, przyjemne treningi i osiąganie zamierzonych celów. Kariera to droga, często wyboista – wymagająca wielu poświęceń. To momenty zwątpienia, strata wiary w siebie samego i sens własnych działań. Dlatego niezmiernie ważne jest poznawanie swoich pasji, potrzeb i granic. A także dbanie o kondycję psychiczną, odpowiedni poziom motywacji i poczucie własnej wartości.

Jak radzą sobie z presją, stresem i momentami zwątpienia?

W życiu jest podobnie jak w sporcie, udaje nam się uniknąć problemów zagrażających spełnianiu się w danej dziedzinie ale czasem spotykamy trudności, na które warto przygotować się odpowiednio wcześnie. Samoświadomość, spokój, pewność siebie, radzenie sobie ze stresem to umiejętności, które z pewnością pomogą każdemu w wielu niespodziewanych sytuacjach życiowych.

Wysłuchajcie historii oraz wskazówek wspaniałych, inspirujących Mistrzyń sportu. Zainspirujcie się ich przeżyciami, przekonajcie się skąd czerpać motywacje do działania, zrozumcie jak poczuć samospełnienie.