Zero jest OK- Sanok 2021

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi

We wrześniu minionego roku, ze względu na sprzyjającą nam pogodę, postanowiliśmy zorganizować spotkanie z serii Zero jest OK – bezpiecznie nad wodą, przy okazji projektu Otylia Swim Tour w Sanoku. Założeniem projektu jest rozpowszechnienie informacji dotyczących stale rosnących statystyk utonięć na otwartych akwenach wodnych – w czasie letniego wypoczynku.  Wprowadzenie zmian nie jest niestety możliwe bez poszerzenia wiedzy społeczeństwa, dotyczącej zasad odpowiedzialnego korzystania ze środowisk wodnych. Dlatego właśnie nasz zespół pragnie dotrzeć do jak największej liczby odbiorców w każdym wieku. 

Wskazówek ratujących życie nigdy za wiele !

Młodych adeptów pływania odwiedziła grupa certyfikowanych ratowników wodnych. Przygotowali oni krótki wykład dotyczący zasad obowiązujących nad każdym akwenem wodnym oraz zachowań wymaganych w sytuacji zagrożenia. Opowiedzieli także uczestnikom o specjalistycznym sprzęcie, niezbędnym do podejmowania wszelkich działań ratujących ludzkie życie.

Po wysłuchaniu części teoretycznej uczestnicy zostali przeprowadzeni przez naukowo-edukacyjny tor przeszkód, w czasie którego mięli okazję wcielić w życie poznane wcześniej zasady. Przy każdej stacji należącej do toru czekał na nich jeden z elementów ratowniczego ekwipunku. Przyjrzeli się więc mu z bliska.

Na pływalni odbył się także pokaz z wykorzystaniem elementów sprzętu ratowniczego!

Nie każdy miał z pewnością okazję obserwacji pracy ratownika. Dlatego właśnie przygotowali oni tak zwaną „akcję” z ich dnia codziennego. Z użyciem pasa ratowniczego oraz koła ratunkowego odegrali scenę przedstawiającą ratowanie osoby tonącej. Pomogło to z pewnością na zrozumienie jak odpowiedzialne zadanie stoi przed osobami stojącymi na straży ludzkiego życia.

W celu utrwalenia zdobytych informacji oraz zakorzenienia się doświadczeń, każdy uczestnik otrzymał grę karcianą przepełnioną zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa nad wodą a także bidon i opaskę na rękę.

Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą odpowiedzialnego zachowywania się w środowisku wodnym ? Chcesz uchronić swoich najbliższych przez niebezpieczeństwem ? 

Zajrzyj tutaj: Bezpieczne wakacje 

Dołączcie do nas ! Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i bliskich !