Otylia Swim Tour- Sanok 2021

Całkiem niedawno … a konkretnie we wrześniu zeszłego roku odwiedziliśmy wspaniały obiekt sportowy w miejscowości Sanok. Odbyły się tam fundacyjne warsztaty – Otylia Swim Tour. Udział w nich wzięło aż 120 uczestników. Ekipa trenerska natomiast liczyła ponad 15 osób. Wśród zwartej i gotowej ekipy znalazły się również dietetyczka oraz psycholożka, specjalizujące się w pracy ze sportowcami.

Uczestnicy wzięli udział w w dwóch blokach zajęciowych z podziałem na grupy wiekowe oraz umiejętności. Spędzili w wodzie prawie 2 h – doskonaląc swoją technikę pływacką.

W czasie Otylia Swim Tour – u każdy uczestnik ma możliwość wysłuchania krótkiej biografii naszej mistrzyni olimpijskiej – Otylii Jędrzejczak. A także uzyskania autografu i zdjęcia wykonanego przez fundacyjnego fotografa. Po krótkie przerwie obiadowej oraz spotkaniu z  Otylią Jędrzejczak nastąpiła drobna zmiana.Grupa z basenu powędrowała na halę sportową aby poznać tajniki prawidłowej rozgrzewki, rozwinąć umiejętności motoryczne oraz poprawić ogólną kondycję organizmu.

W przerwie od zajęć sportowych uczestnicy mięli okazję wysłuchać wykładu z serii Zero jest Ok – dotyczącego bezpieczeństwa nad wodą. Młodych adeptów pływania odwiedzili doświadczeni ratownicy, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt. Na pływalni odbył się nawet specjalnie przygotowany pokaz z jego wykorzystaniem. Opowiedzieli o podstawowych zasadach przebywania nad akwenami wodnymi oraz przedstawili filmy instruktażowe. Ponadto, przy pomocy wolontariuszy przeprowadzili naszych sportowców przez tor przeszkód wymagający wykorzystania wiedzy, zdobytej w czasie wykładu.

W czasie gdy dzieci brały udział w zajęciach, rodzice słuchali wykładów naszych specjalistek.

• Natalia Główka opowiedziała o zasadach żywienia oraz nawadniania młodego sportowca.
  • Pani Beata Mieńkowska rozjaśniła rodzicom kwestie dotyczące roli psychiki, w życiu zawodnika od najmłodszych lat.

Każdy uczestnik – zarówno rodzic, jak i dziecko mogą w pełni zaangażować się w warsztaty i zabrać ze sobą ogrom praktycznej wiedzy. Zapraszamy was do obejrzenia relacji z innych, organizowanych przez nas wydarzeń!