Jak pogodzić trenowanie pływania ze szkołą?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News
trenowanie pływania

Na szczęście nie jest to niemożliwe! Chociaż wiemy, że trenowanie pływania w wieku „szkolnym” to nie lada wyzwanie, zważając na częstotliwość treningów. Na szczęście, mamy na to kilka sprawdzonych sposobów. 

Trenowanie pływania a chodzenie do szkoły – 5 wskazówek

  1. Planowanie dnia – Warto zaopatrzyć się w kalendarz, zeszyt czy chociażby notes. Można tez skorzystać z notatek w telefonie. Układanie harmonogramu dnia jest naprawdę istotne. Weź pod uwagę zajęcia, obowiązki i oczywiście czas w szkole i czas snu. Rozplanuj dobrze ile i na co, warto poświęcić czas, aby udało Ci się zrealizować plan. Zapisywanie obowiązków, planów i celów pomoże także unikać zapominania o swoich założeniach, co pewnie zdarza się często, przy takim trybie życia.
  2. Systematyczność – Staraj się dbać o systematyczność. Odrabiaj lekcję i ucz się na bieżąco. Nic tak nie zniechęca do pracy jak natłok zaległości. Odrabiaj więc lekcje od razu, gdy tylko znajdziesz czas, np. między treningiem a szkołą. Dzięki temu zyskasz spokojną głowę i wolny wieczór!
  3. Regeneracja – Zmęczenie, zniechęcenie i brak energii to słabi doradcy. Jeśli czujesz, że Twój harmonogram jest napięty szczególnie zwracaj uwagę na odpoczynek i sen. Bez tych elementów stracisz jakikolwiek zapał do działania i energię do pracy. Pamiętaj, że nic nie zastąpi nam snu! Jeśli już wiesz, że z czegoś musisz zrezygnować to na pewno nie ze spania!
  4. Odżywanie i nawadnianie – Możesz wspólnie z rodzicami przygotowywać swoje posiłki na następny dzień, każdego wieczoru. Wystarczy spakować obiad do pudełka i schować w lodówce. Jeśli masz możliwość jedzenia obiadu w szkole, problem się rozwiązuje. Pamiętaj jednak, że bez odpowiedniego odżywania nie będzie w Tobie ani siły ani chęci do realizowania celów. Zawsze zabieraj ze sobą również butelkę wody! Dobrym rozwiązaniem jest taka z filtrem, którą możesz napełnić wodą, w dowolnym momencie.
  5. Nauczyciele – Warto poinformować wychowawcę/ wychowawczynie o tym, jak wygląda Twój tryb życia. Jak często odbywają się treningi, w jakich godzinach i czego od Ciebie wymaga uprawianie sportu. Czasem istnieje możliwość dostosowania planu zajęć w szkole do systemu treningowego. To ogromne ułatwienie jeśli zarówno nauczyciele, jak i trener wykazują chęci bardziej elastycznego podejścia, zważając na Twoją pasję.

Jeśli masz problem z regeneracją, motywacją czy nastawieniem, zajrzyj do kursu z psychologii sportu. 
Przy okazji zobacz jaki wpływ na życie człowieka, ma aktywność fizyczna.