Mistrzynie w Szkołach 2023 Marki – mistrzynie

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi

Mistrzynie w Szkołach to projekt mający na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród młodych kobiet, z całego kraju. Mistrzynie dbają także o podniesienie ich poziomu pewności siebie, wiary we własne możliwości i motywacji do działania. Wspólnie zmieniamy sposób postrzegania aktywności fizycznej i dbania o zdrowie psychiczne!

Kto pojawi się w Markach?

Otylia Jędrzejczak – najwybitniejsza polska pływaczka, specjalizująca się w stylu motylkowym, złota i dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich  w Atenach, wielokrotna Mistrzyni i rekordzistka świata, pięciokrotna Mistrzyni Europy na basenie 50 metrowym, trzykrotna mistrzyni Europy na basenie 25 metrowym, 126 krotna mistrzyni Polski

Joanna Fiodorow – Jeszcze do niedawna czołowa polska lekkoatletka, a teraz trenerka jednego z najlepszych młociarzy na świecie. Jako zawodniczka trzykrotnie była finalistką konkursów olimpijskich w Londynie, Rio de Janeiro i Tokio, a w dorobku ma medale mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Po igrzyskach w Japonii zakończyła karierę zawodniczą o została trenerką mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego

Justyna Iskrzycka – Dwa lata temu w Tokio cieszyła się z brązowego medalu igrzysk olimpijskich, ale to nie był pierwszy sukces tej znakomitej kajakarki. Wcześniej na swoim koncie miała medale mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Sezon 2023 też był dla niej udany, bo pod koniec sierpnia w Duisburgu została wicemistrzynią świata i liczy, że w 2024 roku będzie reprezentować Polskę w igrzyskach w Paryżu.

Aleksandra Król – Walas Polska snowboardzistka, która w 2023 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w slalomie gigancie równoległym. Wiele razy stała na podium zawodów Pucharu Świata, a także ma w dorobku złoty medal zimowej uniwersjady. Jest trzykrotną olimpijką, bo reprezentowała Polskę w 2014 roku w Soczi, w 2018 w Pjongczangu i w 2022 w Pekinie, gdzie była chorążą reprezentacji podczas ceremonii otwarcia.

Przebieg wydarzenia Mistrzynie w Szkołach

Podczas projektu oczywiście nasze uczestniczki biorą udział w treningu ogólnorozwojowym, w towarzystwie gwiazd sportu. Ma to na celu zmianę sposobu postrzegania przez nich aktywności fizycznej. Mówiąc krótko – ćwiczenia też mogą być przyjemne i stać się miłą formą, wspólnego spędzania czasu. To jeszcze nie wszystko! Kolejną częścią wydarzenia jest tak zwana „rozmowa mistrzyń”. W czasie której, uczestniczki mają okazję bliżej poznać naszych gości. Wysłuchać ich biografii, od momentu rozpoczęcia kariery. A także zadać dowolne pytanie, zainspirować się do działania a nawet zdobyć zdjęcie czy autograf. Warto podkreślić, że każda uczestniczka otrzymuje pakiet startowy w postaci worka – zawierający wodę oraz przydatne gadżety. Dodatkowo opiekun grupy otrzymuje zestaw gum do ćwiczeń, do wykorzystania, w czasie lekcji wychowania fizycznego.

Zobacz jak przebiegają wydarzenia z serii Mistrzynie w Szkołach. Jeśli potrzebujesz inspiracji do treningów, zajrzyj do naszej bazy ćwiczeń!