Jak czerpać radość z pływania?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News
Jak czerpać radość z pływania?

Pływanie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Wielu młodych ludzi, zaczynających trenować bardziej profesjonalnie, często skupia się na osiągnięciu jak najlepszych wyników. Jednak istnieje wiele sposobów, na to jak czerpać radość z pływania, niezależnie od wyników na zawodach. Szczególnie, w chwilach zwątpienia. 

Radość z pływania, gdzie ją znaleźć?

  1. Już sama obecność w wodzie może wprowadzić uczucie spokoju i odprężenia. Pływanie pomaga w relaksacji i redukcji stresu. Regularne pływanie pozwala również na poprawę kondycji fizycznej, co z kolei pozytywnie przekłada się na lepsze samopoczucie.
  2. Pływanie jest doskonałym sposobem na spędzanie czasu z przyjaciółmi. Trenowanie zespołowe może pomóc w budowaniu więzi, tworzeniu przyjaźni na całe życie. Może być też dobrym sposobem na nawiązanie nowych znajomości, w klubach pływackich z całej Polski a nawet Świata. Dzięki niemu uczymy się przebywania z innymi ludźmi, czasem nawet w trudnych warunkach. Uczy także empatii i wspierania siebie nawzajem, co wielokrotnie podkreśla nasza mistrzyni olimpijska w pływaniu – Otylia Jędrzejczak.
  3. Pływanie pozwala na rozwijanie różnych umiejętności. Oprócz poprawy wydolności fizycznej, wymaga też wysokiej koordynacji ruchowej i poprawnego wykonywania ćwiczeń technicznych. Poprawia koncentrację i umiejętność długotrwałego skupienia się na swoim ciele i ruchach. Zdecydowanie pomaga to w rozwoju świadomości ciała oraz zadbaniu o sylwetkę.
  4. Pływanie to dyscyplina sportowa, która pozwala na osiąganie celów i pokonywanie własnych ograniczeń. Dla wielu młodych pływaków, poprawienie swojego czasu treningowego lub rekordu życiowego może być źródłem satysfakcji i dumy. To również dobry sposób na kształtowanie charakteru i umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami. A także organizacji czasu i sumienności.
  5. Pływanie może stać się pasją, która przynosi radość na wiele lat. Dla niektórych pływanie staje się sposobem na życie. Można przecież uczyć lub trenować innych. Może być także sposobem na relaks i odpoczynek w wolnych chwilach.

Jeśli wciąż masz wątpliwości jak czerpać radość z pływania, możesz zajrzeć na spotify. Znajdziesz tam kanał
„Nie tylko o sporcie”. Na którym widnieją odcinki nagrane z perspektyw wielu, docenianych i utytułowanych sportsmenek. To solidne żródło motywacji! Trzeba kochać to co się robi a nie tylko momenty chwały. Możesz też pobrać nasz darmowy kurs o psychologii sportu. To seria kilkunastu filmów zawierających masę porad, dotyczących, wyżej wymienionych kwestii.