Otylia Swim Tour 2023 Nowy Targ – relacja video

Otylia Swim Tour

Otylia Swim Tour w Nowym Targu, jak zwykle przyniósł masę emocji! W projekcie wzięło udział ponad 120 uczestników, wraz z opiekunami.

Fenomen projektu Otylia Swim Tour

Otylia Swim Tour to unikalne wydarzenie, które wzbudza zainteresowanie młodych adeptów pływania z całego kraju. Jest to cykl jednodniowych warsztatów, polegających na doskonaleniu techniki stylów pływackich oraz umiejętności niezbędnych do zdobycia podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych. Projekt ma na celu rozwój umiejętności pływackich młodych sportowców, a także edukację i motywację i zwiększenie świadomości rodziców, trenerów oraz opiekunów.

Podczas wydarzenia, młodzi pływacy mają okazję uczestniczyć w treningach, które odbywają się zarówno na basenie, jak i na sali gimnastycznej. Trenerzy pływania oraz trenerzy przygotowania motorycznego, pochodzący z różnych dyscyplin sportu, angażują się w rozwijanie umiejętności uczestników. Podczas zajęć skupiają się na poprawie szybkości, zwinności, koordynacji, reakcji oraz precyzji ruchów. Zarówno w wodzie, jak i na lądzie. To kompleksowe podejście gwarantuje wszechstronny rozwój młodych pływaków. Ważnym elementem warsztatów są także wykłady prowadzone przez specjalistów. Psycholog sportu oraz dietetyk sportu dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dotyczącym głównie aspektów mentalnych i żywieniowych w sporcie. Warsztaty edukacyjne, przeznaczone są dla trenerów, rodziców oraz opiekunów. Dodatkowo, uczestnicy mają okazję wysłuchania samej Otylii Jędrzejczak podczas jej inspirującego wystąpienia. Zdecydowanie motywuje to młodych adeptów pływania do osiągania swoich celów.

Rola rodziców oraz trenerów

Zespól Fundacji przykłada dużą wagę do roli rodziców oraz trenerów w rozwoju pasji dzieci. Dlatego ich obecność podczas warsztatów jest niezwykle istotna. Wykłady z psychologiem i dietetykiem dają wiedzę, jak jeszcze lepiej wspierać swoje dzieci w osiąganiu celów pływackich i nie tylko. Rodzice i trenerzy są kluczowymi osobami w rozwoju dzieci, a ich zaangażowanie jest nieocenione. Dlatego w ramach projektu stawiamy na pełne zaangażowanie opiekunów, aby byli integralną częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

OST to znakomity projekt, który rozwija umiejętności pływackie młodych adeptów, dając im wsparcie, motywację i cenne porady. Dzięki takim inicjatywom polska młodzież ma okazję rozwijać się pod okiem doświadczonych trenerów i ekspertów. Sprawdź jaką rolę odgrywa sport w życiu człowieka. Dołącz do nas, zarejestruj się na wydarzenie!