Otylia Swim Tour 2023 Nowy Targ – galeria zdjęć

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi
Otylia Swim Tour

W niedzielę 11 czerwca, odbyła się druga w tym roku edycja wydarzenia z serii Otylia Swim Tour. W projekcie wzięło udział 120 młodych adeptów pływania! 

« z 5 »

Otylia Swim Tour …

… to rozwijanie umiejętności pływackich u młodych adeptów tego sportu. Organizowane na terenie całego kraju jednodniowe warsztaty, gromadzą zarówno młodych pływaków, jak i ich rodziców oraz trenerów. Projekt skupia się na doskonaleniu techniki pływania w co najmniej dwóch stylach: grzbietowym i dowolnym.

Podczas warsztatów, zespół wykwalifikowanych trenerów pływania oraz trenerów przygotowania motorycznego, pochodzących z różnych dyscyplin sportowych, troszczy się o rozwój i postęp uczestników. W trakcie zajęć, młodzi pływacy pracują nad szybkością, zwinnością, koordynacją, reakcją oraz precyzją ruchów, zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Oprócz tego, w ramach programu warsztatów odbywają się wykłady dla opiekunów. Z zakresu psychologii sportu, dietetyki sportowej oraz panel prowadzony przez samą Otylię Jędrzejczak.

Młodzi adepci pływania mają okazję uczestniczyć w zajęciach zarówno na pływalni, jak i na sali gimnastycznej. Cały dzień warsztatów to nie tylko treningi, ale również dawka motywacji i inspiracji dla młodych sportowców. W obecności swoich rodziców, dzieci otrzymują wsparcie i podziw dla osiągnięć. Rodzice odgrywają kluczową rolę w rozwoju pasji swoich pociech, dlatego ich obecność podczas warsztatów, jest niezwykle istotna. Wykłady z psychologiem sportowym i dietetykiem dostarczają rodzicom cennych informacji, które pomagają lepiej zrozumieć potrzeby i cele ich dzieci.

« z 4 »

Warto również podkreślić, że trenerzy odgrywają również ogromną rolę, w rozwoju młodych sportowców. Są nie tylko nauczycielami i opiekunami, ale również drogowskazami i przyjaciółmi dla swoich podopiecznych.

Sprawdź, jak przebiegły inne edycje wydarzenia! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat roli rodziców w kwestii podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci, zajrzyj tutaj!