Otylia Swim Tour 2023 Katowice – relacja video

Otylia Swim Tour

Za nami kolejna edycja wydarzenia z serii Otylia Swim Tour. Tym razem zespół Fundacji odwiedził Katowice. W projekcie wzięło udział około 150 uczestników!

Jak wygląda dzień podczas Otylia Swim Tour?

OST to innowacyjny projekt skierowany do młodych adeptów pływania, którzy pragną poszerzyć swoje umiejętności i zdobyć cenne doświadczenie. Ten cykl jednodniowych warsztatów, organizowanych w różnych częściach kraju, przyciąga zarówno młodych pływaków, jak i ich rodziców oraz trenerów.

Podczas każdego spotkania uczestnicy mają okazję doskonalić swoje umiejętności w co najmniej dwóch stylach pływackich. Oprócz tego, trenerzy pływania oraz trenerzy przygotowania motorycznego, wywodzący się z różnych dyscyplin sportu, dbają o wszechstronny rozwój sportowców. W trakcie treningów uczestnicy pracują nad szybkością, zwinnością, koordynacją, reakcją oraz precyzją ruchów, zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Cały dzień warsztatów jest pełen motywacji i pozytywnej atmosfery, która stymuluje rozwój pływackich umiejętności młodych.

Ważnym elementem projektu Otylia Swim Tour są również wykłady, które wzbogacają program warsztatów. W ramach tych spotkań, rodzice i trenerzy mają możliwość wysłuchania prelekcji psychologa oraz dietetyka sportowego, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat odpowiedniego przygotowania psychicznego i fizycznego do rywalizacji sportowej. Ponadto, sama Otylia Jędrzejczak, utytułowana polska pływaczka, również prowadzi wykład, dzieląc się swoimi doświadczeniami i inspirując pływaków do działania.

Projekt Otylia Swim Tour nie ogranicza się jedynie do młodych pływaków. Dużą wagę przykłada się do zaangażowania rodziców. Uważa się, że rodzic jest kluczowym czynnikiem wpływającym na rozwój pasji dziecka. Dlatego obecność rodziców podczas warsztatów jest niezwykle istotna. Warsztaty z psychologiem sportu i dietetykiem dają rodzicom narzędzia, by jeszcze lepiej wspierać swoje dzieci w osiąganiu ich celów sportowych.

Ponadto, trenerzy odgrywają kluczową rolę w życiu młodego sportowca. Są mentorami i wsparciem na drodze do sukcesu. Dlatego w projekcie Otylia Swim Tour przykłada się dużą wagę do obecności trenerów. Współpraca z doświadczonymi trenerami pozwala na jeszcze lepsze rozwinięcie umiejętności i zdobycie cennych wskazówek od ekspertów.

Zajrzyj do bardzo ciekawego artykułu na temat wspierania rozwoju talentów sportowych. Tutaj natomiast znajdziesz relacje z minionych projektów.