Mistrzynie w Szkołach 2024 Inowrocław – galeria zdjęć

Mistrzynie w Szkołach to wyjątkowy projekt stworzony przez Otylię Jędrzejczak, prowadzony przez Fundację.  Głównym jego założeniem jest inspirowanie licealistek do aktywnego i świadomego funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Inicjatywa ta zachęca młode kobiety, wchodzące w dorosłość do zbudowania dobrej relacji z wysiłkiem fizycznym. Zrozumienia, że sport to nie tylko sposób na utrzymanie dobrej kondycji ciała, ale również zdrowia psychicznego.

Mistrzynie w Szkołach – główne założenia projektu?

Projekt skupia się na organizacji specjalnych lekcji wychowania fizycznego, podczas których uczestniczki ćwiczą w towarzystwie gwiazd sportu. A jednocześnie podczas rozmów z nimi, uczą się o wartościach takich jak determinacja, konsekwencja w dążeniu do celu, a także o szacunku do siebie i innych. Budują poczucie własnej wartości i dbają o wiarę w swoje możliwości. „Mistrzynie w Szkołach” dostarczają też silnej motywacji do dbania o zdrowie i samopoczucie.

Kto pojawia się na wydarzeniu?

Udział w projekcie biorą uczennice ze szkół licealnych, zawodowych oraz technikum, w liczbie aż 450. W roli mentorów i wzorów do naśladowania występują wybitne polskie sportsmenki – olimpijki, mistrzynie świata, Europy i Polski w różnych dyscyplinach sportu. Wśród nich znajdują się nie tylko aktywne zawodniczki, ale również te, które zakończyły już swoje sportowe kariery, osiągając sukcesy zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dotychczas w czasie wydarzenia gościły między innymi: Joanna Jędrzejczyk, Weronika Nowakowska, Pia Skrzyszowska, Ewa Swoboda, Patrycja Czepiec, Iga Baumgart – Witan, Justyna Święty – Ersetic i oczywiście Otylia Jędrzejczak.

Projekt „Mistrzynie w Szkołach” jest wspierany przez markę Bella i tym samym niesie przekaz: każda kobieta jest piękna, wyjątkowa i niepowtarzalna. „Jestem sobą, jestem bella” – ta idea przyświeca każdemu wydarzeniu. Ma na celu wzmacnianie wiary w siebie i swoje możliwości, wśród uczestniczek. Jest to nie tylko okazja do aktywnego spędzania czasu, ale także do rozmów, wymiany doświadczeń i poszukiwania inspiracji. Fundacja Otylii Jędrzejczak poprzez ten projekt pokazuje, że prawdziwa wartość człowieka kryje się w jego wnętrzu. To, co robimy, by rozwijać się i realizować marzenia, ma kluczowe znaczenie.

Zobacz jak przebiegają wydarzenia z serii Mistrzynie w Szkołach. Jeśli potrzebujesz inspiracji do treningów, zajrzyj do naszej bazy ćwiczeń!

« z 5 »