Mistrzynie w Szkołach 2023 Lublin – galeria zdjęć

Mistrzynie w Szkołach to projekt od lat organizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. W wydarzeniu może wziąć udział ponad 400 uczestniczek!

Mistrzynie w Szkołach

Ten autorski projekt Otylii Jędrzejczak, jest od lat realizowany przez Fundację. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewcząt w wieku licealnym do zwiększenia aktywności fizycznej. Projekt promuje aktywny tryb życia oraz podkreśla znaczenie lekcji wychowania fizycznego. Podczas specjalnych lekcji wychowania fizycznego uczestniczki otrzymują jasny przekaz, że sport uczy determinacji, konsekwencji w dążeniu do celu oraz szacunku do samego siebie i otoczenia. Projekt dostarcza również motywacji do samokontroli i samodoskonalenia w różnych dziedzinach, takich jak aktywność fizyczna, zdrowie, samopoczucie i żywienie.

Mistrzynie Olimpijskie, Świata, Europy i Polski

„Mistrzynie w Szkołach” to utytułowane polskie sportsmenki, takie jak pływaczki, lekkoatletki, siatkarki, koszykarki, wioślarki czy kajakarki. Każda z tych mistrzyń przeszła trudną i wyboistą drogę do sukcesu, a teraz mogą inspirować, pomagać i wspierać młode kobiety, które rozpoczynają swoją własną drogę, w dążeniu do spełniania marzeń. Są to zarówno aktywne zawodniczki, jak i te, które zakończyły już swoje kariery sportowe.

Podczas wydarzeń towarzyszących projektowi, przekazem głównym dla prowadzących, gości i uczestniczek jest hasło: „Jestem sobą, jestem bella”. Otylia Jędrzejczak wielokrotnie podkreśla to motto, motywując licealistki do działania, budując ich pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Projekty te stwarzają doskonałą okazję do rozmowy, prośby o radę i wysłuchania doświadczeń. Przede wszystkim jednak pomagają zrozumieć, że niezależnie od marzeń, jakie chcemy osiągnąć w życiu, jesteśmy w stanie to zrobić. W czasach pełnych „hejtu” i ciągłej oceny innych, jest ważne, aby przypominać młodym ludziom, gdzie tkwi prawdziwa wartość człowieka.

Sprawdź, jak przebiegły inne edycje wydarzenia. Przekonaj się jak ogromną rolę w życiu człowieka odgrywa sport.

« z 3 »