Galeria zdjęć z projektu ZERO jest OK 2022 – Bydgoszcz

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi

Dnia 15 sierpnia, a konkretnie w słoneczny, wakacyjny poniedziałek, obyła się kolejna edycja wydarzenia ZERO jest OK - bezpieczenie nad wodą. Projekt miał miejsce w Bydgoszczy na terenie Wyspy Młyńskiej, leżącej nad rzeką Brda. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 uczestników, złaknionych wiedzy, dotyczącej odpowiedzialnych zachowań,
w czasie wakacji letnich.

Celem projektu jest przede wszystkim zmniejszenie zatrważającej liczby utonięć, z jaką spotykamy się każdego roku, w okresie wakacyjnym. Powyższe założenie realizowane jest poprzez sukcesywne zwiększanie świadomości społeczeństwa, w kwestii odpowiedzialnego korzystania z akwenów wodnych. Doświadczenie to zdecydowanie najlepszy nauczyciel... dlatego właśnie w czasie każdej edycji projektu, zachęcamy uczestników do aktywnego uczestnictwa w przygotowanych przez nas wykładach oraz sportowo - edukacyjnym torze przeszkód.

Wykłady prowadzone są przez wyspecjalizowanych ratowników WOPR oraz Policjantkę, zajmującą się dbaniem o bezpieczeństwo, właśnie nad wodą.

W czasie spotkań, uczestnicy mają okazję dokładnie przyjrzeć się każdemu z elementów sprzętu, towarzyszącemu na codzień naszym bohaterom, dbającym o ludzkie życie. Co najważniejsze słuchacze poznają wszystkie, najważniejsze zasady, pozwalające zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich w czasie wypoczynku. Mogą również obejrzeć specjalnie przygotowany przez wyszkolonych ratowników pokaz z użyciem skutera wodnego.

Równolegle do przebiegu wykładów oraz pokazu, na terenie wydarzenia istnieje możliwość podjęcia wyzwania, jakim jest przejście przez sportowo - edukacyjny tor przeszkód, zawierający elementy sprzętu ratowniczego.Tor pozwalająca utrwalić wiedzę, zdobytą w czasie części teoretycznej.

Każdy uczestnik, bez wyjątków, otrzymuje grę ZERO jest OK, zawierającą pytania z tematu bezpieczeństwa nad wodą, opaskę na rękę oraz certyfikat poświadczający, aktywne uczestnictwo w wydarzeniu.