Mistrzynie w szkołach 2021 – Rypin

Jestem sobą, jestem bella !

Takimi właśnie hasłami nasze mistrzynie napędzają młode kobiety do działania.

Założeniem projektu, stworzonego przez Otylię Jędrzejczak, jest przede wszystkim zarażenie dzieci i młodzieży miłością do aktywności fizycznej i zadbanie o ich kondycję psychiczną.  Mistrzynie wszelkich dziedzin sportowych odwiedzają uczennice szkół w całym kraju, by uczyć ich jak osiągać cele, cieszyć się każdym dniem i przede wszystkim jak pokochać samą siebie.

Jakie możliwości stwarza projekt Mistrzynie w Szkołach ?

Z początkiem projektu kilkaset uczennic ma okazję, wraz z gośćmi, wykonać trening prowadzony przez Klaudię Koźbiał – trenerkę przygotowania motorycznego. Jest to zaledwie kilka ćwiczeń możliwych do powtórzenia w każdych warunkach. Po krótkiej przerwie dziewczynki mogą bliżej poznać nasze mistrzynie. Mają możliwość wysłuchania krótkich biografii oraz zadawania nurtujących je pytań.

Utytułowane zawodniczki wielokrotnie opisują życie kobiety w sporcie i tłumaczą jak wygląda świat z ich perspektywy. Pokazują jak długa i nieprzewidywalna jest droga do sukcesu, który chcemy osiągnąć.

Podkreślają jednak, że warto. Warto być sobą, akceptować swoje wady i cenić zalety, zwiedzać świat, poznawać ludzi i być otwartym na wszelkie nowości.Nie ukrywają również jaka jest cena kariery sportowej. Nie zmienia to faktu, że powinniśmy podążać za marzeniami niezależnie od tego jakie przeciwności zgotował nam los.

Wyżej opisane warsztaty niewątpliwie mogą zmienić światopogląd wielu osób, podnosząc poziom wewnętrznej motywacji, pewności siebie i wiarę we własne możliwości. Takie momenty są dla dzieci i młodzieży niezapomniane… każdy powinien odnaleźć swój autorytet, a co za tym idzie – moc do działania.

Członkowie Fundacji Otylii Jędrzejczak pragną dotrzeć do możliwie jak największego grona odbiorców. A nuż na sali siedzi przyszła mistrzyni Europy, świata a może nawet złota medalistka Igrzysk Olimpijskich.

Sprawdźcie jak bawiły się uczestniczki w czasie innych projektów z serii Mistrzynie w Szkołach!