Otylia Swim Tour 2021- Łódź

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: News Tagi
1_ Otylia Swim Tour

 

Największy Otylia Swim Tour w 2021 roku !

Uczestnicy, najbardziej licznej z tegorocznej edycji warsztatów, mieli okazje ćwiczyć na terenie Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej. Liczne grono trenerów, wywodzących się z różnych dyscyplin sportowych, zadbało o przeprowadzenie ciekawych zajęć ogólnorozwojowych przy użyciu rozmaitego sprzętu.

Treningi odbywające się na hali sportowej skierowane zostały nie tylko do młodych pływaków. Zadbano również o rozwój umiejętności niezbędnych przy uprawianiu innych dyscyplin.

Uczestnicy mieli okazję poznać zasady przeprowadzania prawidłowej rozgrzewki przed wysiłkiem. Zapoznali się także z bezpiecznymi metodami rozluźniania i rozciągania mięśni po zakończonym treningu.

Doświadczeni trenerzy utytułowanych pływaków zorganizowali zaś na pływalni, nietypowe treningi zawierające ćwiczenia ogólnorozwojowe. A również takie skierowane na poprawę konkretnych elementów technicznych, każdego stylu pływackiego.

Poziom trudności warsztatów zawsze zostaje dostosowany do potrzeb oraz umiejętności biorących w nich udział.

W czasie gdy dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach rodzice nie mogą się nudzić !

  • Mają bowiem okazję wysłuchać wykładu dotyczącego prawidłowego żywienia i nawadniania młodych sportowców. Nasza dietetyczka dzieli się wskazówkami dotyczącymi komponowania odpowiednich posiłków przed, w trakcie i po treningach.
  • Warto również wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa sportu. Rodzice mają tam okazję spojrzeć na zawodowy sport z innej perspektywy. Zawarte w nim treści pozwolą rodzicom pomóc młodym zawodnikom w walce z nadmiernym stresem, przeciążeniem czy brakiem motywacji.

Zapewniamy, że każdy uczestnik, mały i duży wychodzi szczęśliwy z Otylia Swim Tour – u.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z innych, równie wartościowych wydarzeń !