Otylia Swim Cup – kilka słów o zawodach

Otylia Swim Cup

Otylia Swim Cup, organizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak, to coroczne wydarzenie, które zyskało status jednego ze stałego elementu kalendarza ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży. Zawody te nie tylko wspierają rozwój młodych pływaków, ale również służą popularyzacji pływania jako sportu. Ma to znaczący wpływ na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych.

Zawody Otylia Swim Cup

W 2023 roku, zawody w Lublinie przyciągnęły ponad 1000 zawodników z 150 klubów z całej Polski, podkreślając ich znaczenie i popularność wśród młodych sportowców. Warto wspomnieć, że każda z edycji przyciąga podobną ilość zawodników. Uczestnicy mają szansę cieszyć się dodatkowymi atrakcjami. To niepowtarzalna okazja do nauki i zabawy. Otylia Jędrzejczak, dwukrotna mistrzyni olimpijska, jest nie tylko założycielką fundacji, ale również można powiedzieć – ambasadorką zawodów. Jej obecność jest inspiracją dla młodych pływaków, motywując ich do dalszego rozwoju i pokonywania własnych barier. Każdy zawodnik otrzymuje pakiet startowy, zawierający gadżety a trzej, najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej – wspaniałe, praktyczne nagrody.

Doświadczenie dla młodych pływaków

Zawody są zaplanowane tak, aby dać najmłodszym uczestnikom wgląd w atmosferę dużych zawodów pływackich. Udział w zawodach jest nie tylko okazją do rywalizacji, ale do nauki współpracy, radzenia sobie ze stresem i kształtowania umiejętności niezbędnych w sporcie wyczynowym. Przynosi to młodym sportowcom szereg korzyści. Każdy uczestnik ma okazję dobyć cenne umiejętności i poznać zasady fair play.

Charakter a sport

To nie tylko rywalizacja sportowa, ale okazja do kształtowania charakteru młodych sportowców. Uczestnicy uczą się, jak panować nad stresem i jak ważne jest posiadanie wewnętrznej motywacji oraz umiejętności adaptacyjnych w obliczu wyzwań. Zawody te już na stałe wpisały się w kalendarz polskiego pływania, będąc nie tylko miejscem rywalizacji, ale również ważnym wydarzeniem społeczności pływackiej. Wielu trenerów i zawodników uwzględnia nasze zawody w planach na sezon, co podkreśla znaczenie i wpływ tych zawodów.

Otylia Swim Cup to więcej niż zawody pływackie. To platforma, która łączy sportową rywalizację, rozwój umiejętności, edukację oraz integrację młodych pływaków. Jest to wydarzenie, które przyczynia się do wzrostu popularności pływania w Polsce i wspiera młode talenty na drodze do ich sportowych aspiracji.

Otylia Swim Cup – konkurencje w kategoriach wiekowych 7-13 lat:

• 50 m styl dowolny dziewcząt
  • 100 m styl grzbietowy chłopców
  • 400 m styl dowolny dziewcząt
  • 400 m styl dowolny chłopców

Zobacz relacje video z zawodów, które odbyły się w Lublinie!